گیربکس ترکیبی چیست ؟

گیربکس ترکیبی چیست ؟

بهتر است در ابتدای مقاله گیربکس ترکیبی چیست ؟ به تعریف مشخصی از گیربکس برسیم تا بعدا به سراغ گیربکس کتابی برویم؛ جَعبه‌دَنده یا گیِربُکس: ماشین و سازه ای می باشد که شامل یک منبع نیرو و یک سامانه انتقال قدرت بوده است که کاربرد بسیار خاصی از توان را برای سازه های ماشینی فراهم می‌آورند. گیربکس انتقال را به این صورت تعریف می‌کند: مجموعه‌ای از قطعاتی که شامل دنده های تغییر سرعت و میل کاردن هایی بوده است که توسط آن‌ها توان را از موتور سازه ی ماشینی به یک محور تحت بار منتقل می‌نماید. انتقال اغلب به گیربکس که از دنده‌ها و سلسله‌ای از دنده‌ها برای فراهم‌آوری شده است تبدیل سرعت و دور موتور از یک منبع چرخان به دستگاهی دیگر استفاده ی فراوانی می‌کند اشاره می کند.

گیربکس یا جعبه دنده خودروهای سواری و سنگین دارای ۴ یا ۵ دنده برای حرکت رو به جلو و  یک دنده برای حرکت به عقب و موقعیت هایی  بی‌طرف مانند، می‌باشد، از گیربکس‌های ۶ و ۷ سرعته خودکار و دستی در خودروهای نسل جدید استفاده ی بسیار فراوانی می‌شود. هر خودرویی چه سواری چه سنگین برای حرکت نیاز به یک عامل تولید کننده نیرو می باشد و یک عامل انتقال دهنده آن دارا است. تولید کننده نیرو در آن موتور یا پیشرانه می باشد. انتقال دهنده هم سیستمی متشکل از بخش‌های بسیار مختلف می باشد که عمل انتقال نیرو را در کنار هم و به صورت بسیار پیوسته انجام خواهند داد. در حقیقت نیروی تولید شده بوسیله ی پیشرانه، باید بوسیله ی  یک سیستم انتقال دهنده، به چرخ‌ها انتقال یابد.

پیشنهاد مطالعه مقاله گیربکس ترکیبی چیست ؟ : تعمیر گیربکس ترکیبی در اصفهان

گیربکس ترکیبی چیست

گیربکس های ترکیبی چیست؟

گیربکس های ترکیبی گونه ای گیربکس ها می باشند؛ برای بدست آوردن نسبت تبدیل های بالا تا بسیار بالا در فضای بسیار کم و جایی که راندمان در سازه  اهمیت زیادی را به خود ندارد از ترکیب دو گیربکس حلزونی استفاده می کنند. ترکیب نسبت تبدیل دو گیربکس حلزونی بازه ی بسیار گسترده ای از نسبت های تبدیل را فراهم می آورد.

ویژگی های گیربکس ترکیبی چیست ؟

برگشت پذیری گیربکس: این نوع گیربکس های ترکیبی دارای برگشت پذیری بسیاری هستند, ولی در صورت نیاز می توانند با اضافه کردن یک سازوکار بازدارنده (Gearbox Backstop), خاصیت برگشت ناپذیری را نیز به این نوع گیربکس های ترکیبی اضافه کنید.

جانمایی گیربکس: این نوع گیربکس دارای ترکیب های بسیار مختلفی از شفت های ورودی و خروجی عمود بر هم می باشند: یک ورودی – یک خروجی، یک ورودی – دو خروجی و دو ورودی – دو خروجی را در بر می گیرند.

مراحل کاهش دور گیربکس: در این مدل از گیربکس های ترکیبی با توجه به راندمان و نسبت تبدیل گیربکس مورد نیاز امکان اجرای 2یا 3 مرحله تبدیل را در خود موجود دارد.

شفت ورودی گیربکس ترکیبی

در گیربکس های ترکیبی شفت ورودی گیربکس هایی که نام  آنها با حرف انگلیسی “M” استارت می خورد دارای محور ورودی توخالی با فلنج ورودی به منظور نصب الکتروموتور ها است، یا دارای شفت توپر و فلنج وروردی به منظور نصب الکتروموتور و کوپلینگ می باشد. شفت ورودی گیربکس هایی که نام آن ها با حرف انگلیسی “M” شروع نشده است ،توپر می باشد و شفت ورودی آن ها با بهره گیری از پولی, چرخ زنجیر, مکانیزم های دستی و یا اتصال به موتور (به وسیله کوپلینگ و بدون فلنج وروردی) چرخش دارد.

گیربکس ترکیبی چیست

جنس شفت ها و چرخ دندهای گیربکس ترکیبی

فولادهای آلیاژی بسیار ارزشمند و با استاندارد DIN1.7225 یا DIN 1.7131  می باشند و كليه محورها از فولاد های آلیاژی با استانداردDIN1.1191    ساخته شده است. جنس پوسته ی این گیربکس های ترکیبی چدن خاکستری DIN GG20، مشخصات رنگ RAL 5005 – QUALICOAT PE5 بوده است و دارای گارانتی: 18 ماه از تاریخ صدور فاکتور

عملکرد گیربکس های ترکیبی :

ساختار هندسی چرخ دندها یا همان گیربکس ها و فرآیند تولید چرخ دنده های هلیکال مشمول: عملیات حرارتی و سنگ زنی چرخ دنده ها گیربکس های هلیکال را دارای خصوصیاتی بسیار ایده آل برای کارهای بسیار سنگین و طولانی مدت می نماید.

کارایی گیربکس های ترکیبی: رعایت جزئیات درطراحی وساخت چرخ دنده های ترکیبی ،بهسازی فرم دنده ها، دقت درماشینکاری قطعات چدنی وجانمایی بسیار دقیق همه قطعات موجب بازده بسیار بالا،سطح صدای بسیارکم، عدم ایجادگرما و لرزش و عمرمفید طولانی محصولات خواهد شد.

کیفیت: کلیه سطوح درگیری وانطباق در گیربکس های ترکیبی،ازجمله نشیمنگاه برینگ ها کاسه نمد ها،سطوح انطباق محورها وچرخ دنده ها،پروفیل چرخ دنده ها در گیربکس ها و محورهای ورودی و خروجی عملیات حرارتی و سنگ زنی می شوند. گیربکس یا جعبه دنده خودرو به راننده ی سواری این اجازه را می‌دهد تا خودرو را با سرعت‌های بسیار مختلف در شرایطی بسیار متفاوت کنترل نماید.

گیربکس های ترکیبی با ترکیب دو گیربکس حلزونی از سری VF یا MVF

 گیربکس های ترکیبی که در مقاله گیربکس ترکیبی چیست ؟ به بررسی آن پرداختیم اطلاعاتی را کسب کردید، با ترکیب دو گیربکس حلزونی از سری VF یا MVF که بوسیله یک قطعه واسطه به هم اتصال پبدا کرده اند تولید می شوند که از گیربکس های ترکیبی میتوانید بیشترین نسبت های انتقالی را فراهم آورید.

از آنجائیکه شرایط ترکیب این دو گیربکس ها نسبت به یک دیگر قابل تعویض نیستند، این سری بسیار متنوع می باشد و در غالب مواردی در بازار است قدرت نصب شده متجاوز از نیروی جذب می باشد و بهتر می باشد ترکیبی را انتخاب کنید که دور بسیار کمتری را داشته باشد و گشتاور نیروی مورد نیاز را ارائه می کند.

گیربکس های ترکیبی پرشین گیربکس که با ترکیب دو گیربکس حلزونی از سری VF یا MVF که بوسیله یک قطعه واسطه به هم اتصال پیدا می کنند تولید می شوند؛ از گیربکس های ترکیبی میتوانیم بیشترین نسبت های انتقالی را فراهم آوریم.

گیربکس ترکیبی چیست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست