نحوه عملکرد گیربکس کتابی

نحوه ی عملکرد گیربکس کتابی

 قبل از پرداختن به گیربکس کتابی باید درباره ی گیربکس توضیحات کلی بدهیم که برای خوانندگان به خوبی جا بیفتد. جعبه دنده یا گیربکس به ماشینی گفته می شود که شامل: یک منبع نیرو و یک سامانه انتقال قدرت می باشد که کاربرد بسیار خاصی از توان را برای سازه یا خودرو فراهم می‌آورند. لغت‌نامهٔ مریام وبستر انتقال را به این صورت تعریف می‌کنند: مجموعه‌ای از قطعاتی که شامل دنده‌های تغییر سرعت و میل‌کاردان‌هایی می باشد که توسط آن‌ها توان را از موتور به یک محور تحت بار انتقال می دهد. انتقال اغلب به گیربکس که از دنده‌ها و سلسله‌ای از دنده‌ها برای فراهم‌آوری تبدیل سرعت و دور موتور از یک منبع چرخان به دستگاهی دیگر استفاده می‌کند اشاره ای مستقیم دارد. گیربکس یا جعبه دنده خودرو دارای ۴ یا ۵ دنده برای حرکت رو به جلو و معمولاً یک دنده برای حرکت به عقب و موقعیت بی‌طرف طراحی شده اند، کاربرد فراوانی دارد. با دانستن این پیش زمینه درباره ی جعبه دنده کتابی یا گیربکس کتابی به نحوه ی عملکرد آن در پرشین گیربکس می پردازیم:

توضیح دقیق و جامع نحوه عملکرد گیربکس کتابی

در وسایل نقلیه موتوری، انتقال نیرو به طور کلی از طریق فلایویل یا کلاچ یا اتصال مایع به میل لنگ موتور متصل می گردد علت این است که: بخشی از موتورهای احتراق داخلی نمی توانند کمتر از یک سرعت خاص کارایی انجام کار دارند. خروجی گیربکس از طریق شافت محرک به یک یا چند دیفرانسیل منتقل می شود که چرخ ها را  متحرکت می کند، اگرچه دیفرانسیل ممکن است کاهش دنده را نیز موجب شود  اما هدف اصلی آن این است که چرخها را در دو سر محور با سرعتهای مختلف بچرخش درآیند (برای جلوگیری از لغزش چرخ در پیچ) بسیار ضروری می باشد، زیرا: جهت چرخش را به سرعت تغییر می دهد.

پیشنهاد داغ مطالعه در مقاله نحوه عملکرد گیربکس کتابی : تعمیر گبربکس کتابی

نحوه عملکرد گیربکس کتابی

برخی از ساده ترین گیربکس ها فقط جهت چرخش فیزیکی انتقال نیرو را تغییر مختصری می دهند. بسیاری از گیربکس های معمولی اتومبیل شامل: توانایی انتخاب یکی از چندین نسبت دنده است، در این حالت، بیشترین نسبت دنده ها (که معمولاً “دنده” نامیده می شوند) برای کاهش سرعت خروجی موتور و افزایش گشتاور استفاده ی فراوانی می شوند، با این حال، بالاترین چرخ دنده ها ممکن است انواع “overdrive” باشند که سرعت خروجی را به شدت افزایش می دهند.

تعریف مشخصی از گیربکس کتابی

  گیر بکس کتابی ، از تعدادی چرخ دنده های فولادی درجه یک با جنس عالی درست شده است که به شکل موازی در کنار یکدیگر قرار گرفته اند،کار می کنند؛ ساخته شده اند. این نوع گیر بکس ها به کمک قانون اهرم ها، موجب و باعث کاهش تعداد دور ورودی می شوند؛ و در عوض ، سبب افزایش گشتاور خروجی را به همراه می آوردند. وصل شدن این گیربکس ها به دستگاه های مصرف کننده، یه کمک کوپلینگ و محفظه ای در خود دارد انجام می شود. به علاوه اینکه منتقل نمودن توان به کمک تسمه، زنجیر و یا چرخدنده به واسطه نصب پولی،  چرخ زنجیر و یا پینیون بر روی شافت خروجی آن، از رایج ترین کاربردهای این نوع گیربکس ها است. ویژگی گیربکس های کتابی عبارت است از:

گیربکس ها ویژگی استفاده در طیف سازه های ثابت را دارند. در طیف گسترده ای از برنامه های مختلف، اغلب ثابت مانند توربین های بادی مورد استفاده  ی فراوانی قرار گرفته اند.

از انتقال نیروها همچنین در تجهیزات کشاورزی ، صنعتی ، ساختمانی ، معدنی و خودرو استفاده شده است. این تجهیزات علاوه بر سیستم انتقال قدرت معمولی مجهز به چرخ دنده، می باشند که از درایو هیدرواستاتیک و درایو های با سرعت قابل تنظیم الکتریکی استفاده گسترده ای می شود.

نحوه عملکرد گیربکس کتابی

گیربکس کتابی چینی بهتر است یا ایرانی آن؟

گیربکس کتابی چینی دارای ظاهری بسیار زیبا وبدنه ای با کیفیت بالایی می باشد، صدای این گیربکس کتابی ها بسیار کم بوده است و دارای عملکرد بسیار بالایی هستند بعضی از برند های ایرانی با وارد کردن پوسته گیربکس چینی سعی در بالا بردن کیفیت گیربکس کتابی ایرانی دارند و تا حدودی توانسته اند در این زمینه پیشرفت های قابل توجهی داشته باشند. گیربکس کتابی چینی قیمت بسیار بالاتری نسبت به گیربکس کتابی ایرانی دارند ولی با این حال گیربکس کتابی ایرانی هنوز نتوانسته به طور کامل جایگزین گیربکس کتابی چینی در بازار ایران شناخته شود.

 علت صدای کم گیربکس کتابی چینی نسبت به گیربکس کتابی  ایرانی در چیست؟

دنده گیربکس های کتابی چینی موجود در بازار، در زمان تولید سنگ زده می شوند و این مسئله ی بسیار مهم باعث کم تر بودن صدای گیربکس کتابی چینی می شود. نمیتوانیم بگوییم گیربکس های کتابی چینی کاملا بی سر و صدا می باشند، ولی نسبت به گیربکس های کتابی  ایرانی که دارای صدای زیاد تری هستند گیربکس کتابی چینی بسیار کم صدا تر است. همانطور که مورد مطالعه واقع شد علت اصلی اختلاف صدا در گیربکس ها همین سنگ زدن دنده ها می باشد.

کاربرد گیربکس کتابی چیست؟

این اصطلاح به طور خاص فقط به جعبه دنده اشاره ای مستقیمی دارد و کاربرد دقیق آن در هر سازه ای کاملا متفاوت می باشد. بیشترین کاربرد گیربکس کتابی و یا جعبه دنده یکتابی در وسایل نقلیه موتوری شناخته شده تر است. جایی که گیربکس کتابی خروجی موتور احتراق داخلی را با چرخ های محرک تطبیق می دهد کاربرد این قطعه به وضوح پیدا است، چنین موتورهایی باید با سرعت چرخشی نسبتاً بالا کار می کنند، که برای شروع ، توقف و کندی حرکت نامناسب می باشد.

سیستم انتقال قدرت سرعت موتور بالاتر را به سرعت کمتری چرخ بسیار کاهش می دهد و باعث افزایش گشتاور در روند کار موتور می شود همچنین سیستم انتقال قدرت بر روی دوچرخه های پدال، ماشین های ثابت و جایی که سرعت چرخش و گشتاورهای مختلف کاملا سازگار باشد استفاده ی فراوانی می شود، اما اغلب یک گیربکس  کتابی دارای چندین نسبت دنده (یا به سادگی “دنده”)  می باشد که توانایی تغییر بین آنها را دارد که سرعت به شدت متفاوت است، این تعویض ممکن است به صورت دستی (توسط اپراتور) یا به صورت خودکار انجام گیرد که کنترل جهت دار (جلو و عقب) نیز ممکن است ارائه بشود. لازم به ذکر است که سیستم انتقال قدرت تک نسبت نیز وجود دارد،که به راحتی سرعت و گشتاور (و گاهی نیز جهت) خروجی موتور را تغییری اساسی می دهد.

پیشنهاد داغ مطالعه در مقاله نحوه عملکرد گیربکس کتابی : انواع گیربکس کتابی

نحوه عملکرد گیربکس کتابی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست