داغی گیربکس چیست ؟

داغی  گیربکس چیست ؟

داغی گیربکس چیست ؟ بالارفتن حرارت و دمای بسیار زیاد در گیربکس به علت روغن موجود در گیربکس می باشد که در مراحل اولیه مشکلات بسیار جدی را فراهم نمی کند، ولی پس از چند ساعت که گیربکس به کار خود ادامه می‌دهد، دما روغن  تا حد قابل توجه افزایش می‌یابد. همچنین در این گیربکس‌ها تمام قطعات گیربکس درون روغن هیدرولیک بسیار مخصوص به گیربکس غوطه‌ور می باشند، مبدل گشتاور یا همان تورک کنورتور که حکم یک کلاچ را در گیربکس‌ها بازی می‌ نماید، در اثر چرخش و اصطکاک بسیار زیاد دائم با روغن مسبب ایجاد شدن گرما و بالارفتن حرارت روغن گیربکس خواهد شذ، نه تنها تورک کنورتور (مبدل گشتاور )، بلکه تمام قطعات گیربکس به علت کار در شرایط بسیار گوناگون اصطکاک ایجاد می‌نمایند.

این اصطکاک سبب بالارفتن حرارت گیربکس ها در سیستم خواهد شد. بهتر است بدانید بالارفتن حرارت گیربکس و روغن موجود در گیربکس باعث فشارآمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار سیستم سازه های مکانیکی خواهد شد در مجموع تکرار شدن، افزایش دما موجب، ایجاد  شدن اختلالات بسیار زیاد در کار گیربکس خواهد شد.

بیشتر بخوانید مقاله داغی گیربکس چیست ؟ : تعمیر گیربکس هلیکال در اصفهان

داغی گیربکس چیست ؟

 برای خنک‌ کردن داغی گیربکس چه باید کرد؟

برای خنک کردن بسیار آسان باید روغن گیربکس را سریعا خنک کنید. دلیل و علت این موارد هم این می باشد  که روغن با تمام اجزای گیربکس در تماس می باشد ولی برای خنک‌کردن روغن گیربکس‌ دو سیستم موجود می باشد:

  1. خنک‌کردن با آب

  2. خنک‌کردن با هوا

خنک‌کاری با آب و مایعات بیشتر در موتورهای بسیار  بزرگ  سیستم های مکانیکی انجام خواهد گرفت. در این سیستم یک رادیاتور روغن موجود می باشد، که در وسط مسیر روغن قرار خواهد گرفت.

ولی در سیستم خنک‌کاری با هوا، ماجرا بشدت متفاوت می باشد. در این سیستم روغن مسیر اضافی را هرگز طی نخواهد کرد در این نوع خنک‌کاری می باشد که پوسته اضافی به مبدل جوش خواهد خورد و پره‌هایی که در آن موجود است، موجب مکش هوا به داخل مبدل گشتاور شده است. زمانیکه  مبدل به گردش درخواهد آمد پره‌های پوسته خنک‌کننده هوا را در داخل مبدل گشتاور می‌کشند و پس از جذب حرارت مبدل و روغن در تماس با تورک کانورتور از قسمت تخلیه خارج خواهد شد. این سیستمی که گفتیم توانایی جوابگویی در زیر بارهای شدید را هرگز ندارد و برای موتورهای بسیار کوچک و کم‌فشار و گیربکس‌های بسیار معمولی  به شدت مناسب می باشد.

در مجموع استفاده کردن از سیستم‌های خنک‌کننده روغن بسیاری از عیب های گیربکس‌ها را از بین خواهد برد و کارکرد آن را نرمال نگه خواهد داشت دقت کنید مسئله ی خنک نگهداشتن بسیار مهم می باشد به این علت که این گرمای زیاد  باعث فشار بسیار زیاد آمدن بر سوپاپ‌های کنترل فشار خواهد شد. در مجموع افزایش دادن دما موجب ایجاد اختلالات بسیار زیادی در کار گیربکس می‌ گردد.

بیشتر بخوانید مقاله داغی گیربکس چیست ؟ : تعمیر گیربکس حلزونی در اصفهان

داغی گیربکس چیست ؟

نحوه تشخیص گرمای بیش از حد گیربکس

نحوه تشخیص دادن  گرمای بیش از حد گیربکس ، گرم شدن بیش از حد گیربکس  با علائم بسیار مختلف زیر همراه است: گیربکس داغ هنگام تعویض دنده “لگد می زند” – تکان هایی احساس می شود، تکان هایی که قبلا در سیستم مکانیکی وجود نداشتند. دنده ها در دورهای بسیار بالاتر تعویض می گردند. تعویض دنده به موقع صورت نمی گیرد، ممکن است برخی از دنده ها روشن نگردند، به عنوان نمونه، از جعبه دوم بلافاصله به چهارم پرش دارد، نماد گرمای بیش از حد روی داشبورد روشن می گردد می توانید بوی سوختگی ATF را به خوبی احساس نمایید. در برخی از مدل‌های خودرو های سواری، از طریق رایانه و کامپیوتر داخلی می‌توانید به اطلاعات اولیه در مورد عملکرد های واحدها پی ببرید. این اطلاعات شامل دمای سیال در گیربکس ها خواهد شد. همانطور که در بالا ذکر شد، اگر دما در حین کار از 100 درجه سانتیگراد بیشتر گردد، این نشان دهنده گرمای بیش از حد می باشد.

لطفاً توجه نمایید، در اتومبیل هایی که عملکرد پیش فرض برای نظارت بر دمای مایع گیربکس اتوماتیک را هرگز نداشته اند، می توانید یک دستگاه عیب یاب بسیار مخصوص به عنوان نمونه ELM 327 نصب نمایید، که به شما امکان را خواهد داد پارامترهای اصلی خودرو از جمله دما در گیربکس اتوماتیک دلایل گرم شدن بیش از حد گیربکس اتوماتیک بیشتر اوقات گرم شدن بیش از حد گیربکس اتوماتیک به یکی از دلایل زیر رخ خواهد داد: مشکل بسیار مهم و اساسی در روغن گیربکس اتوماتیک. اگر ATF بیش از 150-200 هزار کیلومتر هیچ تغییری را نداشته باشد (بسته به منبع مایع پر شده)، شروع می کند به انجام عملکردهای بسیار بدتری که به آن اختصاص داده می باشد. با گذشت زمان، مواد افزودنی در مایعات می سوزند، زباله های بسیار زیاد و مختلفی در خود مایع ظاهر می گردد و یک رسوب خواهد ریخت. در نتیجه، گردش چنین مایعی بشدت دچار مشکلات بسیار جدی خواهد شدف مشکلات رادیاتورهمانطور که در بالا برایتان گفتیم، یک رادیاتور برای خنک کردن ATF در گیربکس های اتوماتیک استفاده ی بسیار زیادی می شود. اگر عملکرد خود را به خوبی و با دقت بسیار زیاد انجام ندهد، به عنوان نمونه، بسیار کثیف می باشد، این کار منجر به بروز مشکلات بسیار زیادی در خنک سازی خواهد شد، که منجر به گرم شدن بیش از حد جعبه می گردد.

بسیاری از علاقه مندان به خودرو های سواری و غیر سواری به خوبی می دانند که یدک کشی خودروهای با گیربکس اتوماتیک به هیچ وجه توصیه نخواهند شد و همچنین در صورتی که خودرو دارای گیربکس اتوماتیک بوده باشد، انجام دادن با یدک کش اصلا توصیه نمی شود. این به این دلیل است که هنگام یدک‌کشیدن خودرو ها، گیربکس اتوماتیک ممکن می باشد بیش از حد گرم و داغ گردد و سایش جعبه افزایش یابد، لیز خوردن.، مشکل بسیار حجدی دیگری که به گیربکس اتوماتیک آسیبی بسیار جدی وارد می نماید.

بیشتر بخوانید مقاله داغی گیربکس چیست ؟ : تعمیر گبربکس کتابی در اصفهان

داغی گیربکس چیست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست