اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی

اشتباهات رایج تعمیر گیربکس صنعتی

با ما باشید تا به بررسی اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی اطلاعاتی را برای شما به اشتراک بگذاریم. از رایج ترین اشتباهات در تعمیر گیربکس های صنعتی میتوانیم به کیفیت طراحی و ساخت نامناسب قطعات جدید، عدم توجه به سرویس فاکتور ها، تعویض یک دنده گیربکس ها، تعمیرات غیر اقتصادی گیربکس و اشتباهات بسیار رایج اپراتوری در تعمیر گیربکس های صنعتی نام ببریم. در ادامه به بررسی هر کدام از این موارد می پردازیم.

در  8 خرداد 1395 شرکت کابرو  با بیش از 50 نفر از مدیران ارشد صنایع اقدام به رونمایی از پروژه ای بسیار کاربردی تحقیقاتی خود در زمینه ی  اشتباهات رایج در تعمیر گیربکس صنعتی نمود؛ متاسفانه در دوره رکود هدف بسیار مهم تعمیرات،  بازگرداندن خط تولید باکمترین هزینه بوده است. غافل از اینکه تعمیر کردن سایر گیربکس ها به صورت موقت و بسیار سریع، در بیشتر اوقات موجب خرابی های بسیار مجدد و یا خرابی بر روی دیگر قطعات سالم و توقف خط تولید و هزینه های تعمیراتی مجدد و… می شود که هزینه های آن بسیار بالاتر از یک تعمیرات اساسی و اصولی و یا  بیش از خرید یک گیربکس کامل می باشد. به اعتقاد کابرو، نگاه انداختن استراتژیک صنایع در دوره های رکود باید بازگرداندن خط تولید الامکان با کیفیت قبلی با کاهش مجموع کل هزینه ها را در بربگیرد.

لازم به ذکر می باشد در صنایع بسیار سنگین، توقف کردن خط تولید، هزینه هایی بسیار بالاتر دارد به عنوان نمونه در صنعت سیمان توقف آسیاب مواد در زمستان که هزینه های روشن نگه داشتن کوره ها بسیار بالاتر می روند، یا همینطور در صنعت نورد و یا توقف خط تولید در زمان بهره برداری صنایع نیشکر و…. هزینه هایی چند برابر قیمت کل گیربکس های صنعتی را در بر خواهد داشت.

پیشنهاد مطالعه مقاله اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی : تعمیر گیربکس حلزونی در اصفهان

اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی

بخشی از اطلاعات دریافتی از پروژه های قبلی و علل خرابی ها که از 300 کارخانه کشور جمع آوری شده بود و طی دو سال اخیر هم با جمع آوری اطلاعات از طرق و راه های بسیار مختلفی که عبارت است از:

  • دوره های آموزشی و بازدید از سایتهای خطوط تولیدی
  • سایر پروژه های تعمیراتی که در محل کارخانه یا کارگاه کابرو صورت گرفته بوده است
  • پرسش از مدیران تعمیرات و فنی و سایر نیروهای مهندسی
  • گزارشات خدمات نگهداری از قطعات شرکت کابرو
  • اطلاعات اولیه از سوابق فروش گیربکس های صنعتی و جایگزین کردن آنها

کسب کرده اند، که این  بررسی بیش از 500 پرونده های بسیار مختلف از کارخانجات سیمان، فولاد، سنگ آهن، معادن، پتروشیمی و نورد و شکر را در برگرفته بوده است.

نتایج تحقیقات بسیار جالب بوده است و شاید با نظر فعلی شما بسیار متفاوت بوده است. معمولا در سطوح مدیریتی زمانیکه صحبت از اشتباهات تعمیراتی گیربکس صنعتی می گردد بیشتر احساس میکنند که سهمی بسیار عمده ای به دلیل آموزش ندیدن فورمنها و کارگران و اشتباهات مونتاژ و دمونتاژ بوده است و استراتژیهای کاملا آموزشی را  بر این اساس تعیین کرده اند اما آمار واقعی نشان دهنده نتایجی می باشد که متفاوت با این علت خواهد بود.

هدف از تعمیرات گیربکس صنعتی چیست؟

باید بدانید، هدف از تعمیرات گیربکس های صنعتی  جلوگیری از توقف و سودآوری شرکت می باشد. در دوره رکود تعمیراتی بسیار  ارزان الزاما به معنای بهترین راه حل نمی باشد و خیلی از مدیران فنی نسبت به این موضوع اشراف نظر دارند اما تصمیم گیران مالی به علت کمبود نقدینگی به شدت مخالف می باشند و نتایج این تحقیقات میتواند برای ایشان نیز قابل واقع شود. هدف تحقیق شرکت کابرو این نبوده است که آماری از مجموع تعمیرات انجام گرفته شده در این صنایع گرفته شود و تعمیرات موفق و ناموفق را مشخص نماید اما طبق اطلاعات دریافتی که کسب کرده اند، تخمین زده است حدود 50% تعمیرات انجام گرفته روی گیربکس های صنعتی بزرگ و متوسط به هیچ وجه موفق نبوده است. تعریف موفقیت در این آمار بازگشتن به سرویس بدون شکست برای حداقل 3 سال می باشد.

پیشنهاد مطالعه مقاله اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی : تعمیر گیربکس هلیکال در اصفهان

اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی

کیفیت  طراحی و ساخت نامناسب قطعه جدید در گیربکس

 طبق تحقیقات انجام شده حدود48%  تعمیرات کاملا  ناموفق به دلیل عدم ساخت با کیفیتی بسیار مناسب قطعه جدید و یا طراحی نامناسب صورت گرفته شده است، یعنی اینکه یک دنده  دچار آسیب شده است و با توجه به کمبود نقدینگی تصمیم به خرید دنده از شرکتی غیر از سازنده اصلی گرفته اند که کیفیت ساخت و کلاس دقت آن به مراتب بسیار پایین تر از دنده اولیه خواهد بود و بعد از تعویض دنده مجددا همان دنده یا  مابقی دنده ها هم دچار شکست خواهند شد، یا بعنوان نمونه یک دنده از یک گیربکس بسیار قدیمی که دچار شکست شده است و امکان ساخت با همان کیفیت هم وجود داشته است اما به دلیل مهندسی کاملا معکوس اشتباه، دنده ساخته شده از نظر هندسی و یا متالورژی، اصلا مناسب نبوده است و پس از مونتاژ، مجددا دچار شکست خواهد شد. فرض نمایید در یک گیربکس یک یا دو عدد چرخ دنده داخلی که در آن موجود بوده است دچار آسیب بسیار زیادی شده است و  پس از شناسایی قطعه های معیوب اقدام به اخذ انواع استعلام داخلی و خارجی آن کرده اند.

کلاس دقت گیربکس را توضیح دهید؟

از نظر کیفیت گیربکس های صنعتی از نظر استاندارد DIN آلمان در 12 کلاس دقت طبقه بندی خواهند شد  که بالاترین کیفیت کلاس 1 می باشد و پایین ترین کیفیت کلاس 12 را دارا هستند.

منظور از کلاس دقت بازه های بسیار قابل قبول انواع خطاهای بسیار مختلف هندسی است به نحوی که در کلاس 1 در واقع تمامی این بازه ها صفر یا بدون خطا خواهد بود. بسته به انواع تکنولوژی ماشین آلات معمولا کلاس دقت های بین 1 الی 8 باید پرداخت نهایی خواهند داشت و بهترین نوع پرداخت نهایی برای دنده هایی که حدود 60 راکول سخت کاری را دارند، سنگ زنی منحنی اینولوت می باشد. ماشین آلات سنگ زنی  کلاس دقت هایی بین 1 الی 8 را تولید می نمایند که بسته به کلاس دقت قیمت آنها نیز بسیار تفاوت هایی را دارد.

کاهش کلاس دقت موجب افزایش بسیار زیاد نیروهای دینامیکی شده است و عمر آن را به شدت کاهش خواهد دد.  در جایگزینی دنده ها باید این موضوع را نیز بسیار مد نظر قرار بدهید و طی محاسبه مشخص نمایید تا چه حد کاهش کلاس دقت میتواند مانع از بروز آسیب های جدی به گیربکس های صنعتی را در بربگیرد.

هر چقدر کلاس دقت بسیار دقیق تر بوده باشد، هزینه تولید آن بسیار بالاتر و سطح نویز و ارتعاش آن بسیار پایین تر و توان قابل انتقال آن در سایز هایی کاملا یکسان با کلاس دقت های بسیار پایین تر بیشتر می باشد. در صنایعی که حدود سرعتهای دورانی کمتر از 3000 دور در دقیقه را دارا باشد کلاس دقت گیربکس های صنعتی ساخته خواهد شد، توسط شرکتهای درجه یک در بیست سال اخیر طبق استاندارد DIN عدد 6 است.

اشتباهات رایج تعمیر گریبکس صنعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید

فهرست